Žvilgsnis gilyn arba „Akivarai pievoje“

favorite Žiūrėta: 297

Miglės Juršytės-Pakštalienės debiutinė autorinė dailininkės paroda, kurioje ji pristato  kelių pastarųjų metų mišrios technikos paveikslus ir ta pačia tema sukurtas keramines plokštes.

Šių metų rugpjūčio 9 d. 17 valandą Alytaus centre (Rotušės a. 15) įsikūrusioje „Loretos galerija“ kviečia alytiškius ir miesto svečius aplankyti kaunietės Miglės Juršytės-Pakštalienės kūrybos parodos „Akivarai pievoje“ atidarymą. Tai debiutinė autorinė dailininkės paroda, kurioje ji pristato  kelių pastarųjų metų mišrios technikos paveikslus ir ta pačia tema sukurtas keramines plokštes.

Kaip sako pati autorė, bendrose parodose ji dalyvauja jau ne vienerius metus, bet autorinei parodai pasiryžo tik dabar, nes atsirado laiko ir gyvenimas padiktavo temas, vertas apmąstymų.

Kodėl „Akivarai pievoje“? Pirmiausia todėl, kad paveiksluose daug augalinių motyvų, o pačios kompozicijos turi plyšius, tarsi akivarus, vedančius į paslėptas, o gal kaip tik besiveržiančias lauk, kitas erdves ir dimensijas. Sunku žodžiais nupasakoti pačią paveikslų prasmę, tačiau autorė tikisi, kad, kaip ji turėjo savo filosofinę jauseną kurdama paveikslus, kiekvienas žiūrintis į juos atras savus požiūrio taškus ir patirs kažkokius jausmus.

Apie atlikimo techniką galima pasakyti, kad tai yra akvarelės ir grafikos piešinio dermė. Nuo studijų laikų, kai Vilniaus dailės akademijoje studijavo vitražo specialybę, net negalėdama dirbti pagal specialybę, savo kūriniuose ji ieško peršviečiamumo, daugiasluoksniškumo, kontrasto su grafiniu piešiniu. Pristatomi ir keraminiai paveikslai, interpretacijos akivarų tema, bet jau atskleista kitomis techninėmis priemonėmis. Taigi kokia technika bekurtų (akvarelė, keramika, kaulinis porcelianas, papuošalai ar kita), visur ieško to stikliško peršviečiamumo arba šviesos efektų, daugiasluosniškumo.

Be asmeninės kūrybos labai svarbią Miglės gyvenimo dalį užima neįgalus sūnus ir darbas su jo likimo draugais, edukaciniai projektai. Tai neįgaliųjų bendruomenėms (vaikams,tėvams, mokyklų bendruomenėms) skirti keramikos užsiėmimų projektai, kuriuos vainikuoja keraminė mozaika iš sukurtų darbų. Tai įkvepianti patirtis autorei ir smagus prisiminimas mokyklų bendruomenėms. Vieną tokią jau pabaigtą mozaiką „Autizmo dėlionė“ galima pamatyti Kauno Prano Daunio ugdymo centre, o kitas projektas “Mes iš X planetos”  jau antrus metus bus tęsiamas ir Kauno Šv.Roko mokykloje.

Loretos Galerijoje jau ne pirmus metus galima įsigyti ir kartu su mama, kaulinio porceliano dailininke Ramute Juršiene, sukurtų porceliano puodelių, įvairių dekoracijų. Daugiau autorinių kūrinių galima rasti asmeninėse kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje, Anykščių angelų muziejuje. 

Taigi dar kartą kviečiame rugpjūčio 9 dieną atvykti susipažinti su Migle ir jos kūriniais. O pačią parodą Loretos galerijoje galima bus pamatyti iki rugpjūčio 31 d. Iki malonių susitikimų!

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis